10 Yıl Doktor Doktor Gezdi 2.5 Saatte İyileşti

Anasayfa » 10 Yıl Doktor Doktor Gezdi 2.5 Saatte İyileşti

Son Güncelleme by Op.Dr Ramazan Tarık ÜNSAL

10 Yıl Doktor Doktor Gezdi 2.5 Saatte İyileşti .

Abdullah Gülbahar 10 yıldır kapısını çalmadık doktor bırakmadı ama hastalığı tedavi edilemedi. Arkadaşının tavsiyesiyle Op. Dr. Ramazan Tarık Ünsal’a başvuran Gülbahar, 2.5 saatlik ameliyatla 3 sorunundan birden kurtuldu

İstanbullu Abdullah Gülbahar 43 yaşında… Uzun yıllardır makat bölgesiyle ilgili sıkıntı yaşıyordu. Kronik kabızlık ve kan gelmesi şikâyetleri vardı. 10 yıl boyunca doktor doktor gezdi. İstanbul’da üniversite hastanelerine gitti, Ankara’daki doktorların kapısını aşındırdı. Hiçbir hekim, teşhis koyamadı. Ta ki bir gün Gülbahar’a arkadaşı, kendisinin de tedavi olduğu doktoru Araf Cerrahi Tıp Merkezi Başhekimi Op. Dr. Ramazan Tarık Ünsal’ı önerene kadar… Gülbahar, Ünsal’ın yaptığı 2.5 saatlik ameliyatla yıllardır çektiği 3 ayrı sorunundan birden kurtuldu.

2 CERRAHTAN BİRİ
Türkiye’de, makat bölgesi striktür (daralma) ameliyatlarını yapan 2 cerrahtan biri olan Op. Dr. Ramazan Tarık Ünsal ise aslında bir komplikasyon cerrahisi uzmanı. Daha önceden başka bir cerraha ameliyat olmuş ama ameliyatı başarısızlıkla sonuçlanmış 6 binin üzerinde hastası var. Ayrıca kendisi 5 bin hastaya ameliyatsız hemoroit, 5 binin üzerinde hastaya da ameliyatsız kıl dönmesi (1 santimlik bir delikten mikro cerrahi ile 15 dakikada) tedavisi uygulamış.

BAŞARI ORANI YÜZDE 99
Op. Dr. Ramazan Tarık Ünsal, hemoroit ameliyatlarının çok zahmetli ameliyatlar olduğunu ve ameliyattan sonra hastanın pansumanlarının özenle yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Bu bölge ameliyat edilen en hassas bölgedir. En ufak bir hatanız sizin yüzünüze tokat gibi çarpar. Ben hastalarımın pansumanlarını bile hemşirelerime yaptırmam, kendim yaparım. Başarımın sırrı ise cesaretim, iş aşkım ve disiplin” diyor. Bugüne kadar yaptığı 5 bin ameliyattan sadece 5 tanesinde hemoroit sorununun tekrarladığını aktaran tekrarlayan Ünsal sözlerini şöyle tamamlıyor: “Çok fazla sıkıntılı hasta var. Dolaşmış, dolaşmış, çare bulamamış. En son çare olarak bize geliyorlar. Striktür ameliyatlarında en iyi cerrahlar bile yüzde 50 diyor. Yüzde 50’si tekrarlıyor… Kitaplardaki oran ise yüzde 70’e yüzde 30’dur. Bende ise 5 bin hastadan sadece 5’inde hastalık tekrarladı.”

 

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/saglik/2016/04/11/10-yil-doktor-doktor-gezdi-25-saatte-iyilesti

Whatsapp
Op.DR.Ramazan Tarık ÜNSAL
Op.DR.Ramazan Tarık ÜNSAL
Merhaba Size Nasıl Yardımcı olabilirim.?